Lecznica "UNIVET" została założona przez dwóch lekarzy weterynarii Cezarego Ziemeckiego i Pawła Straburzyńskiego w maju 1990 roku. Od tej pory działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.  Lecznica posiada wydzieloną:

POCZEKALNIĘ Z CZĘŚCIĄ SKLEPOWĄ

W związku z obowiązującą w naszej lecznicy zasadą umawiania się na wizyty poczekalnia jest przewidziana do krótkotrwałego pobytu.
Jest w niej odrębne miejsce na sklep oferujący m.in.:

  • diety weterynaryjne
  • preparaty mineralno-witaminowe oraz nutraceutyki
  • środki ochrony p/pchelnej i p/kleszczowej
  • specjalistyczne szampony
  • środki do higieny stomatologicznej

 


 

GABINET INTERNISTYCZNY

Podstawowe miejsce przyjęć pacjentów. Tu odbywa się proces rejestracji, przeprowadzany jest wywiad oraz badanie kliniczne, pobieranie próby do badań dodatkowych, stawiana jest wstępna lub ostateczna diagnoza oraz wdrażane jest leczenie.

 

GABINET DIAGNOSTYCZNY Z APARATURĄ MEDYCZNĄ

W zależności od wyników badania klinicznego i ewentualnych badań dodatkowych, możemy wykonać RTG określonych obszarów ciała naszych pacjentów, przeprowadzić kompleksową diagnostykę USG w tym echo serca . Aparat diagnostyczny do badania morfologii krwi.

 


 

SALĘ OPERACYJNĄ

Wykonujemy w niej planowane, jak i nagłe zabiegi operacyjne, w zakresie tak zwanej chirurgii miękkiej oraz ortopedycznej, obejmującej repozycję złamań, chirurgię kręgosłupa, operacje dysplazji stawu biodrowego lub łokciowego. Przeprowadzamy zabiegi kastracji i sterylizacji. Oczywiście powyższy opis nie wyczerpuje całego katalogu wykonywanych zabiegów.

ANEKS ZABIEGOWY

Część lecznicy służąca do przeprowadzania zabiegów stomatologicznych (ekstrakcje, usuwanie kamienia nazębnego itp.), a także do przetrzymywania w klatkach pacjentów po zabiegach operacyjnych. Podawana jest tu kroplówka i w razie konieczności tlen w celu łagodzenia skutków narkozy i zabiegu operacyjnego.

Lecznica weterynaryjna „Univet” s.c. ul. Witolda Małcużyńskiego 11, 02-793 Warszawa tel. 0 22 649-84-19, e-mail: univet@o2.pl